TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Annabelle 2014

Saturday, 2 May 2015

Annabelle 2014


W 1970 roku, kobieta na zakupach wypatrzyła lalkę w sklepie z przecenami dla swojej córki, która była w College'u. Jej córka od razu ją polubiła i umieściła w swoim mieszkaniu, ale wkrótce ona i jej współlokatorka zauważyły dziwne niewytłumaczalne rzeczy, które działy się z lalką. "Annabelle" często znajdowała się w innym pokoju, mimo że nikt jej nie dotykał, tak jakby sama się poruszała. Odnajdywały małe skrawki papieru z dziecięcym charakterem pisma. Pewnego dnia odnaleźli szmacianą lalkę w pozycji stojącej, co było rzeczą wręcz niemożliwą. Przerażone dziewczyny skontaktowały się z medium, które powiedziało im, że lalka jest opętana przez ducha młodej dziewczynki. "Annabelle" powiedziała medium, że lubi dziewczyny z college'u i chciałaby z nimi zostać. One obróciły wszystko
w żart, lekkomyślnie godząc się na warunki lalki. Niestety to doprowadziło do zwiększenia aktywności paranormalnej. Przyjaciel jednej z dziewczyn został zaatakowany pewnej nocy przez "Annabelle", która pozostawiła na jego klatce piersiowej ogromne zadrapania. Po tych wydarzeniach dziewczyny skontaktowały się z Lorraine Warren - specjalistą od spraw paranormalnych. Wkrótce okazało się, że lalka nie jest opętana przez ducha niewinnego dziecka, a demona, który kłamał , aby być blisko dziewcząt; być może zamierzał opętać jedną z nich lub obie naraz. Dziewczyny bojąc się o swoje bezpieczeństwo oddały "Annabelle" do Muzeum okultyzmu w Connecticut. Lalka znajduje się w zamkniętej gablocie ze szkła, przy której jest ostrzeżenie: Nie otwierać !!!.


Na podstawie tej niezwykłej historii w 2014 r. powstał film  Annabelle. W tym przypadku fabuła horroru sięgnęła czegoś głębszego, coś co jest realne i wydarzyło się naprawdę. Reżyser John R. Leonetti i pisarz Gary Dauberman działali na najwyższym poziomie, aby stworzyć te kilka wyjątkowych scen grozy. Od zarania dziejów lalki były wielbione przez dzieci, cenione przez zbieraczy i wykorzystywane w praktykach magicznych. Dowiadujemy się, że Annabelle była własnością pięknej młodej pary - Mia i John. W okresie przygotowań do narodzin ich pierwszego dziecka, John dał żonie od dawna poszukiwaną i wyjątkową lalkę, aby mogła dołączyć do jej bogatej kolekcji. Kiedy zbliża się termin porodu, para stoi przed niewyobrażalnym niebezpieczeństwem. Do domu włamuje się para okultystów, którzy mieli zamiar zamordować młode małżeństwo. Cudem przeżywają. W ich domu okultystka Annabelle Haggins popełnia samobójstwo podrzynając sobie gardło, a jej kompan zostaje zastrzelony przez policję. Annabelle w momencie śmierci, trzyma na rękach Lalkę. Jeden ze śledczych porównał scenę do rytuału okultystycznego. Kiedy para wraca po traumatycznych wydarzeniach do domu, nic już nie jest takie same. Film pokazuje mroczny stronę lalek, gra świateł i scenerii tworzy niebywałą atmosferę. Film momentami przypomina mi "Dziecko Rosemary". Sekty i demony to częsty widok w horrorach, nie inaczej jest tutaj. Scena z piwnicą, windą i klatką schodową była przerażająca. Film jest wyjątkowy i chociażby dlatego warto go zobaczyć i zrozumieć prawdę. 


No comments :

Post a Comment